Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: rozpoczęły się zapisy na lubelską pielgrzymkę pieszą

07.07.2017 , mip (KAI/LPP), Lublin, 07-07-2017 Ⓒ ℗

Sample gr. Michał Plewka (KAI)

Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Do 24 lipca zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w swoich parafiach. Potem przed Archikatedrą Lubelską zacznie działać Sekretariat Pielgrzymkowy. Tak będzie do momentu wyjścia pielgrzymki, czyli 3 sierpnia.

Lubelska pielgrzymka to 12-dniowy czas rekolekcji w drodze. To okazja, aby połączyć trudy marszu z modlitwą oraz zanieść do naszej Matki w Częstochowie niezliczone intencje. W tym roku wyruszymy już 39. raz, przyświecać nam będzie hasło: „W szkole MB Fatimskiej”. Tegoroczne konferencje na trasie wygłosi redemptorysta, o. Piotr Koźlak.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 75 złotych. Podobnie, jak w latach ubiegłych będą też obowiązywały zniżki rodzinne i grupowe. Dla tych, którzy sami nie mogą wybrać się na szlak działa Fundusz „Idę z Tobą” – dzięki tej wpłacie ofiarodawca opłaca możliwość pielgrzymowania osobie, której na to nie stać.

Organizatorem 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej. Przewodnikiem jest ks. Mirosław Ładniak. Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.