Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Kłoczowskiego – 12, 13 i 14 grudnia

04.12.2017 , olc, Lublin, 04-12-2017 Ⓒ ℗

Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Kłoczowskiego rozpoczną się 12 grudnia. Tego dnia o 12.00 w archikatedrze lubelskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. nad urną z prochami zmarłego. Wybitny historyk zostanie pochowany 14 grudnia w Krzynowłodze.

Msza pogrzebowa nad urną z prochami profesora odbędzie się 13 grudnia o 14.00 w warszawskim kościele oo. dominikanów przy ul. Freta.

Główne uroczystości pogrzebowe ze Mszą świętą i złożeniem prochów Zmarłego do grobu będą miały miejsce na cmentarzu parafialnym w Krzynowłodze w czwartek 14 grudnia o godz. 13.00.

Prof. Jerzy Kłoczowski zmarł 2 grudnia w wieku 94 lat.

Był jednym z najwybitniejszych polskich historyków. Przez ponad 50 lat jego praca naukowa związana była z Lublinem i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Był żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, angażował się w działania „Solidarności”. Został uhonorowany doktoratami honoris causa wielu uniwersytetów na całym świecie oraz licznymi odznaczeniami państwowymi, m.in. Orderem Orła Białego.

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.