Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Kłoczowskiego – 12, 13 i 14 grudnia

04.12.2017 , olc, Lublin, 04-12-2017 Ⓒ ℗

Uroczystości pogrzebowe prof. Jerzego Kłoczowskiego rozpoczną się 12 grudnia. Tego dnia o 12.00 w archikatedrze lubelskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. nad urną z prochami zmarłego. Wybitny historyk zostanie pochowany 14 grudnia w Krzynowłodze.

Msza pogrzebowa nad urną z prochami profesora odbędzie się 13 grudnia o 14.00 w warszawskim kościele oo. dominikanów przy ul. Freta.

Główne uroczystości pogrzebowe ze Mszą świętą i złożeniem prochów Zmarłego do grobu będą miały miejsce na cmentarzu parafialnym w Krzynowłodze w czwartek 14 grudnia o godz. 13.00.

Prof. Jerzy Kłoczowski zmarł 2 grudnia w wieku 94 lat.

Był jednym z najwybitniejszych polskich historyków. Przez ponad 50 lat jego praca naukowa związana była z Lublinem i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Był żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, angażował się w działania „Solidarności”. Został uhonorowany doktoratami honoris causa wielu uniwersytetów na całym świecie oraz licznymi odznaczeniami państwowymi, m.in. Orderem Orła Białego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.