Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: wielkopostne kościoły stacyjne

04 marca 2019 | 19:01 | dab | Lublin Ⓒ Ⓟ

Już po raz szósty, w archidiecezji lubelskiej ma miejsce wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych. To tam, poprzez wspólną modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i karmienie się Ciałem Pańskim, wierni wraz ze swoimi duszpasterzami, będą przygotować się duchowo do obchodów świąt Wielkiej Nocy.

Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej (od 6 marca do 14 kwietnia 2019 r.), w kolejne dni Wielkiego Postu, trwać będzie pielgrzymka do kościołów stacyjnych Lublina organizowana według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej w VI wieku.

– Jest to okazja do dawania świadectwa wiary w Syna Bożego, a jednocześnie do szczególnej modlitwy, nawrócenie i rozpoczęcia nowego życia z Chrystusem oraz do przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – podkreślają organizatorzy.

Spośród wszystkich świątyń Koziego Grodu wybrano czterdzieści kościołów o szczególnym znaczeniu dla historii archidiecezji i samego Lublina. Na trasie wielkopostnego pielgrzymowania znalazły takie istotne miejsca jak staromiejska bazylika dominikanów, kościół seminaryjny czy świątynia akademicka KUL.

Pierwszym kościołem stacyjnym w środę popielcową będzie kościół ojców kapucynów na Poczekajce, zaś ostatnim archikatedra lubelska. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej archidiecezjalubelska.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.