Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: wkrótce jubileuszowy 50. Tydzień Eklezjologiczny na KUL

14 kwietnia 2018 | 11:56 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

„Po co teologia?” – to temat jubileuszowego 50. Tygodnia Eklezjologicznego, który w dniach 16-20 kwietnia odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Problematyka nadchodzącego Tygodnia Eklezjologicznego koncentrować się będzie wokół dwóch tematów – uniwersytetu katolickiego i teologii jako dyscypliny naukowej. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 100-lecia KUL.

Konferencja ma odpowiedzieć na pytanie o miejsce teologii we współczesnym nauczaniu akademickim, a także w relacji do innych dziedzin wiedzy. Zamiarem jest również zaprezentowanie badań poszczególnych dyscyplin teologicznych.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tegorocznego sympozjum uczestnikami będą członkowie polscy hierarchowie oraz wybitni teologowie, m.in. bp Ignacy Dec, bp Andrzej Czaja oraz o. prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv. W pierwszym dniu obrad dla uczestników wydarzenia Mszę świętą w Kościele akademickim KUL odprawi metropolita lubelski i Wielki Kanclerz KUL, abp Stanisław Budzik.

Jeden z paneli zatytułowy „Helenko, Twoja misja wciąż trwa – świadectwo o śp. Helenie Kmieć” poświęcony zostanie tragicznie zmarłej młodej misjonarce. Jednym z jego uczestników będzie Teresa Kmieć, siostra śp. Heleny.

Tydzień Eklezjologiczny jest organizowaną przez Koło Naukowe Teologów KUL coroczną konferencją naukową będącą okazją do pochylenia się nad aktualną problematyką teologiczną. W ramach Tygodnia Eklezjologicznego odbywają się spotkania, wykłady, prelekcje, koncerty. W tym roku wydarzenie to ma wyjątkowy charakter ze względu na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i oraz jubileuszową 50. edycję sympozjum.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.