Drukuj Powrót do artykułu

Lublin: XV Lubelski Festiwal Nauki (zapowiedź)

13 września 2018 | 20:01 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

„Człowiek inspiracją nauki” to hasło, pod którym w dniach 15-21 września 2018 r. odbędzie się już po raz piętnasty Lubelski Festiwal Nauki. Głównym organizatorem tegorocznej edycji jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie. W przygotowanie zaangażowane są wszystkie lubelskie uczelnie oraz inne instytucje oświatowe i kulturowe.

„Lubelski Festiwal Nauki to wydarzenie o charakterze naukowo-kulturalnym i jednocześnie promującym i popularyzującym najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne. Głównym celem Festiwalu jest upowszechnianie nauki poprzez pokazanie, że nauka nie jest tak niedostępną i niezrozumiałą częścią rzeczywistości, jak mogłoby się wydawać” – napisał w zaproszeniu na wydarzenie dostępnym na stronie LFN prof. dr hab. Dariusz Matosiuk, Przewodniczący Komitetu Organizacyjengo XV Lubelskiego Festiwalu Nauki i prorektor Uniwersytetu Medycznego.

Program wydarzenia jest bardzo obszerny. Prezentowane treści skierowane są do uczniów w różnym wieku, indywidualnych mieszkańców Lublina jak również całych rodzin. W programie zaplanowano m. in. warsztaty, wystawy, gry, wykłady i koncerty.

Lubelski Festiwal Nauki ma na celu propagowanie i rozpowszechnianie różnych dziedzin nauki wśród ludzi w każdym wieku. Podczas jego trwania przedstawiane są wyniki badań lubelskich naukowców jak również szerzona jest szeroko pojęta działalność edukacyjno-kulturowa.

Zaplanowane w tym roku atrakcje nawiązują m. in. do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Organizatorzy starają się pokazać zarówno bogactwo historyczne jak i nowoczesne oblicze i innowacyjne osiągnięcia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.