Drukuj Powrót do artykułu

Luteranie z Finlandii z wizytą w Sekretariacie KEP

14.06.2017 , Warszawa / BPKEP, BPKEA / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl

Arcybiskup ewangelicko-luterańskiego Kościoła Finlandii dr Kari Mäkinen z żoną Eija Mäkinen, także duchowną tego Kościoła oraz dyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych Kościoła ks. dr. Kimmo Kääriäinenem złożyli we wtorek wizytę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Z gośćmi z Finlandii spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

Rozmowa dotyczyła m.in. obchodów 500-lecia Reformacji oraz współpracy ekumenicznej między Kościołami. Poruszono również kwestię pomocy uchodźcom i migrantom.

– Takie spotkania są szczególnie cenne. Czujemy się sobie bliscy poprzez wiarę w Chrystusa i wspólne chrześcijańskie dziedzictwo – mówił bp Nitkiewicz. Dodał, że do wspólnych celów Kościołów należy m.in. pielęgnowanie i budzenie wrażliwości na bliźniego, szczególnie człowieka w potrzebie oraz pomoc chrześcijanom, którzy cierpią na całym świecie.

Abp Mäkinen podkreślił, że co roku w dzień św. Henryka, przedstawiciele Kościoła ewangelicko-luterańskiego Finlandii udają się do Rzymu, gdzie spotykają się z papieżem.

Uczestniczący w spotkaniu prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec wskazał natomiast, że współpraca Kościoła katolickiego z Polską Radą Ekumeniczną przebiega bardzo dobrze.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 czerwca 2017 10:53

O wyzwaniach dla Kościoła względem migrantów i uchodźców

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.