Drukuj Powrót do artykułu

Lutomiersk: Kapituła Inspektorialna Salezjanów

16 lutego 2019 | 15:06 | ks. Przemysław Solarski SDB | Lutomiersk Ⓒ Ⓟ

W dniach 18-22 lutego 2019, salezjanie warszawskiej Inspektorii św. Stanisława Kostki gromadzą się w Lutomiersku koło Łodzi, aby uczestniczyć w Kapitule Inspektorialnej. Tym razem jej głównym celem jest przygotowanie do Kapituły Generalnej Zgromadzenia Salezjańskiego, która odbędzie się w 2019 roku.

Salezjanie będą szukać odpowiedzi na pytanie: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?” Chodzi przede wszystkim o podkreślenie priorytetu posłannictwa salezjanów wśród młodzieży, o profil salezjanina na współczesne czasy i o konieczność współdziałania ze świeckimi. Kapituła Inspektorialna podejmuje się również weryfikacji i planowania życia oraz działalności salezjanów na najbliższe lata.

Przełożony Generalny, ks. Angel Fernandez Artime, zachęca salezjanów, aby pytali młodzież, czego oczekują od swoich duszpasterzy i w jaki sposób salezjanie mogą im pomóc być wiernymi Chrystusowi. Wsłuchiwanie się w głos młodych ludzi ma pomóc w tym, aby obecność salezjanów wśród młodzieży była jak najbardziej skuteczna.

Salezjanie Księdza Bosko są prawnie uznani w Kościele jako zgromadzenie życia apostolskiego, wzbudzone przez Ducha Świętego dla ewangelizacji i wychowania młodych, szczególnie najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. Również wymiar misyjny Zgromadzenia jest czymś zasadniczym i priorytetowym.

Obecnie na świecie pracuje ponad 15 tysięcy salezjanów w 132 krajach świata, w Polsce pracuje 980 współbraci w czterech prowincjach (inspektoriach).

ks. Przemysław Solarski SDB, rzecznik prasowy Inspektorii św. Stanisława Kostki

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.