Drukuj Powrót do artykułu

M.Sowulewska: Powinien być pełen Chrystusa

05 marca 2009 | 15:43 | aw/maz Ⓒ Ⓟ

Powinien być pełen Chrystusa, być pełen miłości Bożej, poświecenia i oddania dla sprawy Bożej, ale też być realistą – tak na pytanie, jakie cechy powinien mieć nowy przewodniczący Episkopatu odpowiedziała m. Weronika Sowulewska, kamedułka, przewodnicząca Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Klauzurowych.

Przewodniczący Episkopatu powinien być pełen Chrystusa, być pełen miłości Bożej, poświecenia i oddania dla sprawy Bożej. Powinna w nim być pięknie rozumiana miłość, która wszystko obejmuje i która kocha i pojedynczego człowieka i Kościół. Która jest zdolna do poświęceń dla wartości chrześcijańskich do wprowadzenia pokoju. Taki biskup powinien wprowadzać pokój i miłość Bożą.

Przewodniczący lokalnego Kościoła musi też patrzeć realistycznie na dzisiejszą sytuację, czyli widzieć świat w świetle Bożym. Pilnie patrzeć, analizować i właściwie oceniać, żeby wiedzieć, jakie działania duszpasterskie podjąć. Najważniejsze żeby był pełen Chrystusa, Jezus musi przez niego mówić, patrzyć, oceniać. I tylko wtedy może jakiś cud się stanie i rozwiążemy wiele trudnych problemów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.