Drukuj Powrót do artykułu

Malezja: muzułmanie nie mogą zmienić wyznania

28 marca 2018 | 10:57 | RV | Kuching Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay.com

Obywatele muzułmańscy nie mogą nawrócić się na inną religię bez zgody trybunału islamskiego – orzekł Sąd Najwyższy Sarawaku, największego stanu Malezji.

Decyzja jest owocem procesu o zalegalizowanie możliwości przejścia na chrześcijaństwo i zmiany w dowodzie osobistym informacji dotyczącej przynależności religijnej. Z czterech osób, które wystąpiły z wnioskiem, jedna pochodzi z rodziny muzułmańskiej, trzy pozostałe przed laty przeszły na islam.

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie walczą o przeżycie

Mieszkańcom Malezji, z których ponad 61 proc. to muzułmanie, w dokumentach z góry przypisuje się islam jako ich wyznanie. Wyjątek stanowią obywatele, którzy urodzili się w rodzinach wyznających inną religię.

Mimo wszystko to azjatyckie państwo jest na wielu płaszczyznach uznawane za model współistnienia pod względem wyznaniowym. Ostatnia decyzja Sądu Najwyższego narusza jednak obecny wizerunek Malezji poza granicami kraju oraz wzbudza niepokoje i kontrowersje wśród jego obywateli.

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 marca 2018 15:43

Wielki Tydzień w Kościele greckokatolickim

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.