Drukuj Powrót do artykułu

Marszałek i śpiew w Tramwaju Niepodległości

07 listopada 2018 | 07:30 | ipn / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. P. Życieński

Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do wyjątkowej przejażdżki tramwajem linii “N”, który od wtorku do soboty jeździ po Warszawie. Pasażerowie będą mogli spotkać Marszałka Piłsudskiego i śpiewać pieśni legionowe.

Prawdziwym hitem okazał się tramwaj linii „N” jak Niepodległość, gdzie od 5 listopada pracownicy Biura Edukacji Narodowej IPN śpiewają wraz pasażerami pieśni legionowe ze specjalnie przygotowanego śpiewnika. Piłsudski wyskakuje na przystankach i zaprasza zdziwionych warszawiaków do tramwaju. Pasażerowie robią sobie zdjęcia z Marszałkiem. Niektórzy włączają telefony, by transmitować śpiewy swoim znajomym. W tramwaju można też zdobyć pamiątkowe znaczki rocznicowe oraz tygodniowy program wydarzeń na Przystanku Niepodległość przy ul. Marszałkowskiej 21/25. W tym tygodniu (5-10 listopada) od rana do wieczora odbywają się tam warsztaty, prelekcje, pokazy broni, filmy czy prezentacje książek.

Tramwaj jeździ codziennie do 12 listopada od godziny 11.48 do 17.38 (w niedzielę 10.07-15.00) na trasie Plac Bankowy – Metro Wilanowska – Kawęczyńska Bazylika. Inicjatywa jest owocem współpracy Instytutu Pamięci Narodowej, Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie i Tramwajów Warszawskich.

Wydarzenie jest częścią oferty Instytutu Pamięci Narodowej pod hasłem “Przystanek Niepodległości”, w ramach której na mieszkańców Warszawy czekają liczne wykłady, koncerty i pikniki edukacyjne i spotkania wpisujące się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Większość wydarzeń odbywa się w  Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

 

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.