Drukuj Powrót do artykułu

Marszałek Senatu o abp. Zimowskim: ważna była dla niego służba zdrowia

13 lipca 2016 | 21:39 | rm Ⓒ Ⓟ

Abp Zygmunt Zimowski był żywo zainteresowany samorządem w Polsce, jak również żył sprawami służby zdrowia – powiedział marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Razem z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem odwiedził przed śmiercią przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia i biskupa – seniora diecezji radomskiej.

Stanisław Karczewski jest politykiem pochodzącym z diecezji radomskiej. Po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny rozpoczął pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie pracuje do chwili obecnej. – Abp Zygmunt Zimowski, kiedy objął stanowisko w Rzymie, bardzo interesował się wszystkimi problemami związanymi ze służbą zdrowia w Polsce. Dopytywał się jak pracują lekarze i pielęgniarki, czy praca daje im satysfakcję – wspominał marszałek Senatu na antenie Radia Plus Radom.

Razem z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem odwiedził abpa Zimowskiego w szpitalu. – Zapraszał nas na konferencję do Watykanu. Do tych spotkań już nie dojdzie. Zachowam ciepłe wspomnienie o księdzu arcybiskupie. Był to człowiek niezwykle serdeczny i radosny. Będzie nam go bardzo brakowało. Łączę się w modlitwie z mieszkańcami diecezji radomskiej – zakończył Stanisław Karczewski.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.