Drukuj Powrót do artykułu

Mikołajki: żeglarze zawierzą się Matce Bożej (zapowiedź)

14.07.2017 , mr, Mikołajki, 14-07-2017 Ⓒ ℗

Z inicjatywy biskupa ełckiego Jerzego Mazura, w sobotę, 15 lipca 2017 r. w Mikołajkach odbędzie się spotkanie pod hasłem: „Z Maryją na Jeziorach”.

Duszpasterze dekanatu św. Stanisława w Mikołajkach zapraszają wszystkich kapłanów, mieszkańców diecezji i turystów na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św. jednocześnie sprawowaną w dwóch mikołajskich parafiach: w kościele św. Mikołaja i w kościele Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy Świętej z figurą Matki Bożej Fatimskiej wyruszy Marsz Uwielbienia ulicami miasta do portu, skąd o godz. 19.00 rozpocznie się rejs statkami w kierunku jeziora Śniardwy. W czasie rejsu będzie odmawiany różaniec.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej modlitwy różańcowej na Jeziorze Mikołajskim. Wszyscy żeglarze, wodniacy mogą dołączyć na swoich łodziach i żaglówkach. Uczestnicy będą modlili się w intencjach żeglarzy, podróżujących i przebywających w czasie wakacyjnym na terenie diecezji ełckiej, a zwłaszcza odpoczywających na Mazurach, w Karinie Tysiąca Jezior.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.