Drukuj Powrót do artykułu

Milion kilometrów przeciwko nienawiści – nowa akcja Caritas

22 października 2018 | 12:20 | (KAI/vaticannews) / mip | Rzym Ⓒ Ⓟ

Sample

Marsz długości miliona kilometrów w towarzystwie migrantów i uchodźców jako wyraz solidarności oraz znak nadziei dla milionów ludzi, zmuszonych do opuszczenia własnych domów – to nowa inicjatywa Caritas Internationalis w ramach programu: „Dzielmy z innymi podróż” (Share the Journey).

Przewodniczący tej ogólnoświatowej organizacji katolickiej kard. Luis Antonio Tagle zachęca, aby w ten symboliczny sposób przyczyniać się do burzenia murów nienawiści i strachu, które dzielą oraz budzić nadzieję w sercach ludzi szukających godnego miejsca na ziemi. Ma to być także sposób na budowanie bliższych więzi i rozwijanie „kultury spotkania”. Nadzieja jest bodźcem, aby móc dzielić wędrówkę.

Filipiński hierarcha wraz z grupą biskupów i osób z różnych części świata w ramach tej akcji przeszli 21 października rano z rzymskiej dzielnicy Zatybrze (Trastevere) na Plac św. Piotra.

Kampania pod hasłem: „Dzielić z innymi podróż” trwa dwa lata. Zapoczątkował ją Franciszek 27 września 2017 roku. Odbywa się ona w 160 krajach połączonych siecią Caritas, przy wsparciu instytucji ekumenicznych i ONZ.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.