Drukuj Powrót do artykułu

Minister Rafalska spotkała się z abp. Skworcem

17 marca 2018 | 07:06 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. S. Kreczmański

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w piątek z abp. Wiktorem Skworcem. W czasie rozmowy metropolita katowicki m.in. podziękował za działania rządu dążące do poprawy jakości życia polskich rodzin. Podkreślił przy tym, że we wszelkich formach działalności prospołecznej potrzeba „witaminy ‘M’, czyli miłości”.

Podczas spotkania, które odbyło się w kurii metropolitalnej w Katowicach, rozmawiano m.in. o zaangażowaniu Kościoła w pomoc osobom niepełnosprawnym, rodzinom i seniorom.

Minister Rafalska podziękowała za to, że zarówno archidiecezjalna Caritas, jak i zgromadzenia zakonne oraz parafie angażują się w taką pomoc.

Metropolita katowicki zauważył, że pomoc Kościoła opiera się na czymś więcej niż tylko na przesłankach humanitarnych. Towarzyszy jej głębsza motywacja. Podkreślił, że we wszelkich formach prospołecznej aktywności potrzeba „witaminy ‘M’, czyli miłości, by ona była fundamentem działań charytatywnych i opiekuńczych”. Wskazał również na społeczne problemy Górnego Śląska; na potrzebę rewitalizacji – i to w bardzo szerokim znaczeniu – wielu zdegradowanych przez przemysł ciężki miast i osiedli. Ich mieszkańcy potrzebują pomocy rządu i samorządu m.in. w zakresie niezbędnej poprawy warunków mieszkaniowych i sanitarnych.

W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Maria Nowak, była posłanka na Sejm RP.

Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła także jeden z Domów Pomocy Społecznej – Ośrodek Caritas „Najświętsze Serce Pana Jezusa” w Rudzie Śląskiej oraz ośrodek „Caritas” w Borowej Wsi, gdzie spotkała się z małżeństwem niepełnosprawnych.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 marca 2018 12:18

Abp Szewczuk: Kościół greckokatolicki buduje społeczeństwo obywatelskie

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.