Drukuj Powrót do artykułu

Ministranci grali w pingponga o puchar bp. Mariana Florczyka

12 maja 2018 | 20:16 | dziar | Pińczów Ⓒ Ⓟ

Bp Marian Florczyk wręczył puchary najlepszym ministrantom – pingpongistom, którzy dzisiaj w Pińczowie rozegrali finały Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Bp Florczyk pochwalił ministrantów za zaangażowanie w sport i respektowanie zasad fair play. – Cieszę się, że gromadzicie się w sportowym duchu i troszczycie o dobrą rywalizację – mówił, odwołując się m. in. do olimpiady w Pjongczangu, w której uczestniczył i wspominając fakt poświęcenia przez siebie Hali Widowiskowo–Sportowej w Pińczowie, gdzie odbyły się dzisiejsze rozgrywki.

Biskup pogratulował wszystkim, a zwycięzcom wręczył puchary. Najlepszy w kategorii szkoły podstawowej okazał się Igor Piątek z parafii Daleszyce, spośród gimnazjalistów pierwsze miejsce przypadło Filipowi Jasińskiemu z Wiślicy, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – najwyższą lokatę uzyskał Krzysztof Sowa z parafii Bejsce.

Organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Kieleckiej. – Jest to już szósty diecezjalny turniej, który z roku na rok rozrasta się, bo tenis stołowy to popularny i dostępny sport, z powodzeniem uprawiany nawet w małych szkołach, czy w salach parafialnych na plebaniach – wyjaśnia ks. Mariusz Kałka, diecezjalny moderator służby liturgicznej.

Do etapu diecezjalnego byli zgłaszani finaliści parafialni w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Dotychczas w poprzednich edycjach mocne grupy były m.in. z Bejsc i Włoszczowy.

Bp Marian Florczyk nigdy nie opuszcza tego sportowego wydarzenia ministranckiego. – Ksiądz biskup jest odpowiedzialny za sport i sportowców w Episkopacie, dobrze rozumie ducha sportu i rywalizacji sportowej – mówi ks. Kałka.

Podkreśla zarazem, że sport znakomicie wpisuje się w zadania duszpasterskie i wychowawcze oraz służy integracji: ministrantów, zgłaszających ich do turnieju księży oraz kibicujących ministrantom rodziców.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.