Drukuj Powrót do artykułu

„Misyjne Drogi”: akcja „Himalaje muzyki” na pomoc dzieciom z Nepalu

12.06.2017 , zk, Poznań, 12-06-2017 Ⓒ ℗

Dzieci w Nepalu są utalentowane, ale niestety często tych talentów nie mogą rozwijać. „Himalaje muzyki. Instrumenty dla Nepalu” to rozpoczęta 12 czerwca akcja oblackiego dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”, której celem jest zebranie środków na zakup instrumentów muzycznych dla ubogich nepalskich dzieci.

Środkowa część Himalajów to obszar dotknięty od wielu lat ogromnym niedostatkiem. Mieszkańcom Nepalu często brakuje środków do życia. Na pomoc przychodzą organizacje charytatywne, które z powodzeniem pomagają wielu lokalnym społecznościom. Nepalskie dzieci są nierzadko bardzo utalentowane, ale brakuje odpowiedniej edukacji, aby pomóc im się rozwijać. Dlatego powstał pomysł kupna instrumentów dla tamtejszej młodzieży.

– Ta inwestycja przyniesie nie tylko wsparcie emocjonalne, które jest teraz tak bardzo potrzebne, ale również pozwoli dać tym dzieciom nadzieję. Będą wiedziały, że mają umiejętność, która może zapewnić im jakiś dochód. Dlatego chcemy im dać możliwość rozwoju – komentuje Aleksandra Kurnicka, nauczycielka w nepalskiej szkole.

Potrzeby są różne. Od zwykłych fletów po bansuri czy tablę. Najlepsze dla Nepalczyków są lokalne, etniczne instrumenty, które pozwolą swobodną naukę gry na nich. Zbiórka pieniędzy pozwoli na zakup instrumentów, które potem trafią prosto do rąk potrzebujących dzieci.

– Nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Dzieci w Nepalu są niezwykle uzdolnione, a nauka tych umiejętności pozwoli im zdystansować się od problemów, które otaczają je nieustannie. Ten prosty gest pomocy może dać im bardzo dużo. Poczucie, że sami mogą coś zrobić – mówi Łukasz Tadyszak, koordynator akcji „Misja Szkoła”, która działa m.in. w Nepalu.

Aby pomóc dzieciom w Nepalu, potrzeba około 650 euro, czyli około 3000 zł. Kwoty w dowolnej wysokości można wpłacać za pośrednictwem portalu misyjne.pl (misyjne.pl/nasze-akcje) bądź za pomocą tradycyjnego przekazu bankowego z dopiskiem „Himalaje muzyki”: Misyjne Drogi, ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198.

Szczegółowe informacje na temat akcji są dostępne pod adresem e-mail: redakcja@misyjnedrogi.pl lub nr. tel. +48 511-493-653.

„Misyjne Drogi” to prawie stustronicowy dwumiesięcznik wydawany od 1983 r. w Poznaniu przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Celem redakcji jest kreatywna i ciekawa prezentacja działalności misyjnej Kościoła, treści religioznawczych, podróżniczych i antropologicznych. „Misyjne Drogi” to czasopismo misyjne o największym nakładzie i objętości w Polsce, dostępne także w wolnej sprzedaży.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.