Drukuj Powrót do artykułu

Młodzi będą doradzać Papieskiej Radzie Kultury

10 stycznia 2019 | 22:06 | ts (KAI) | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Mazur / catholicchurch.org.uk

Papieska Rada Kultury planuje tworzenie w swych strukturach grupy doradców z udziałem młodych ludzi. Oświadczenie tego urzędu z 9 stycznia zapowiada, że w nawiązaniu do Synodu Biskupów na temat młodzieży, który obradował w Watykanie w październiku ub.r., Rada próbuje różnych form wymiany poglądów, opartych na dialogu. Szczegółów nie podano.

Na czele Papieskiej Rady Kultury stoi od 2007 roku kard. Gianfranco Ravasi. Ten pochodzący z północnych Włoch profesor biblistyki, okazujący sympatię do popkultury, w 2015 roku powołał do życia grupę doradczą kobiet, której trzyletni mandat dobiegł niedawno końca. Nowy skład tego 20-osobowego gremium zostanie podany wkrótce.

Od 2009 Rada patronuje także „Dziedzińcowi Pogan”, którego inicjatorem był Benedykt XVI i którego celem jest dialog Kościoła katolickiego z niewierzącymi. Niebawem grupa naukowców, skupiona wokół tej inicjatywy, ma wydać dokument na temat gospodarki, demografii i demokracji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.