Drukuj Powrót do artykułu

Młodzież z Akademickiego Koła Misjologicznego na Synodzie Biskupów

23 października 2018 | 15:20 | ms | Rzym Ⓒ Ⓟ

Skoro dyskusja toczy się wokół spraw młodych ludzi, nie mogło nas tutaj zabraknąć – piszą w relacji z pobytu w Rzymie przedstawicielki Akademickiego Koła Misjologicznego z Poznania. Luiza Nadstazik i Agata Wachowiak wraz z grupą młodych ludzi z Polski towarzyszą biskupom w ostatnim tygodniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu.

Obrady pod przewodnictwem papieża Franciszka dotyczą tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W ostatniej grupie pielgrzymującej z Polski do Rzymu znaleźli się młodzi z diecezji częstochowskiej, gnieźnieńskiej, poznańskiej, kieleckiej, siedleckiej, kaliskiej i tarnowskiej.

Młodzież cieszy się, że bierze udział „w dialogu z delegatami na synod”. Pobyt w Wiecznym Mieście zaczęli od spotkania z bp. Markiem Solarczykiem, by przedyskutować główne tematy omawiane podczas synodu.
Blog przedstawicielek Akademickiego Koła Misjologicznego można śledzić na stronie http://misja-rzym.blogspot.com.

Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej to organizacja naukowa studentów działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Historia AKM sięga 1927 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.