Drukuj Powrót do artykułu

Młodzieżowa modlitwa o jedność

20.11.2017 , jms, Kraków, 28 listopada 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. Maciej Biłas / flickr.com

Młodzież związana ze Wspólnotą Taizé, a na co dzień działająca w różnych krakowskich duszpasterstwach, zaprasza na wspólną modlitwę śpiewami z Taizé o jedność chrześcijan. Odbędzie się ona we wtorek 28 listopada o godz. 20.00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy Grodzkiej w Krakowie. Przybędą na nią przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich.

Wydarzenie to będzie również okazją do wspólnej modlitwy wszystkich przygotowujących się do wyjazdu na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych w Szwajcarii.

„Najbliższe odbędzie się w dniach 28 grudnia – 1 stycznia w Bazylei. Wyjazd z Krakowa organizują cztery wspólnoty, których przedstawiciele udzielą informacji o możliwości wzięcia w nim udziału” – mówi franciszkański duszpasterz młodzieży o. Marcin Buntow.

„Świadectwo życia Brata Rogera, założyciela tej Wspólnoty, nie przestaje inspirować chrześcijan różnych wyznań, aby nieustannie i na nowo szukać dróg prowadzących do jedności” – dodaje zakonnik.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 listopada 2017 12:05

„Szlachetna Paczka” już w akcji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.