Drukuj Powrót do artykułu

“Mobilna Ambasada Niepodległej” rusza w Polskę

11 maja 2018 | 06:43 | Caritas Polska, lk / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Caritas Polska

Specjalny bus Caritas Polska “Mobilna Ambasada Niepodległej” wrócił do kraju z Watykanu i rusza w trasę po Polsce. Jego drogę zainaugurowała  prywatna audiencja załogi busa z ks. Marcinem Iżyckim, dyrektorem Caritas Polska na czele u papieża Franciszka.

Papieskie błogosławieństwo będzie towarzyszyć na trasie po 100 miejscowościach w całym kraju, którą zakończy finał 26 sierpnia na PGE Narodowym. Będą to największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas prawie półgodzinnej audiencji Ojciec Święty pobłogosławił cały projekt “#PolacyNa100” wraz z przedstawicielami Caritas Polska, zapraszając do wspólnego zdjęcia w papamobile. Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki poinformował papieża o organizowanych w tym roku w Polsce obchodach rocznicy niepodległości.

“Mobilna Ambasada Niepodległej” rusza teraz w polskie regiony i diecezje, zachęcając do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Przede wszystkim zaprasza do udziału w finale projektu „Polacy na 100” 26 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. Marsz Świętych, Expo Dobroczynności, finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, inauguracja sieci wolontariatu Young Caritas Polska oraz koncerty polskich i zagranicznych wykonawców.

Wersja do druku

Przeczytaj także

10 maja 2018 10:37

W Rzymie powstanie kościół dla młodych, którego patronem będzie św. Jan Paweł II

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.