Mobilne Muzeum Jana Pawła II na SAKRALIACH
13 października 2011 | 10:45 | km, aw Ⓒ Ⓟ
Brewiarz, którego papież używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił i wiele innych osobistych pamiątek po Janie Pawle II będzie można obejrzeć w listopadzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Eksponaty zostaną zaprezentowane podczas targów SAKRALIA, na których po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski pojawi się Mobilne Muzeum Jana Pawła II.
Muzeum, które zostanie udostępnione dla publiczności w pawilonie 3 MTP w dniach 8-10 listopada 2011, to naszpikowany elektroniką 18-metrowy samochód, który przemierzając kraj, promuje myśli i nauczanie Ojca Świętego. W jego naczepie, na ponad 60 metrach kwadratowych powierzchni, znajdują się gabloty z eksponatami, w których umieszczono m.in. papieską sutannę, buty, ulubione narty i zegar z letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo. Całość uzupełniają zdjęcia i filmy obrazujące najważniejsze momenty z życia papieża Polaka w Wadowicach, Krakowie i Rzymie. Pamiątki te udostępnili kard. Stanisław Dziwisz, Muzeum Archidiecezjalne oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Część z nich nie była pokazywana nigdy wcześniej.
Po zwiedzeniu wystawy istnieje możliwość nabycia pamiątek i unikatowych „cegiełek”. Wpływy z każdej podróży Muzeum JPII zostają w całości przekazywane na budowę Centrum Jana Pawła II, które powstaje w pobliżu Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.
Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA odbędą się w Poznaniu między 8-10 listopada 2011 r. Godziny zwiedzania: 8 i 9 listopada 10.00-17.00 10 listopada 10.00-15.00
Bilet wstępu na targi – 12 zł. Dla zorganizowanych grup młodzieży – 5 zł
Więcej informacji na www.targisakralia.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.