Drukuj Powrót do artykułu

Modlitwa o nawrócenie terrorystów i za ich ofiary

10 sierpnia 2018 | 11:06 | vaticannews.va / pz | Barcelona Ⓒ Ⓟ

Metropolita Barcelony kard. Juan José Omella wezwał do modlitwy o nawrócenie terrorystów, którzy na świecie sieją śmierć i przemoc. Okazjaą do tej wytpowiedzi była przypadająca 17 sierpnia pierwsza rocznica krwawych zamachów na dwa hiszpańskie miasta – Barcelonę i Cambrils. Hierarcha poprosił też o modlitwę za wszystkie ofiary tamtych wydarzeń i za ich bliskich.

Kardynał poprosił duchowieństwo i wiernych o tydzień modlitw w intencji ofiar tragedii sprzed roku. „Kiedy obchodzimy pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils, modlimy się dzisiaj za wszystkich, których one dotknęły. Za zmarłych i rannych, za rodziny i przyjaciół, za służby bezpieczeństwa, strażaków, służby medyczne, aby zawsze prowadziły swoją działalność w służbie społeczeństwu” – czytamy w liście wzywającym do modlitwy.

Purpurat zaapelował również o modlitwę za tych wszystkich, którzy „na całym świecie sieją terror przez zamachy i wojny”. Módlmy się, aby swoje umysły i działania „zamienili na drogę pokoju i dialogu” – podkreślił kard. Juan José Omella.

17 sierpnia 2017 r. zamachowcy wjechali furgonetką w ludzi najpierw na barcelońskiej Rambli, a następnie w miejscowości Cambrils. Zginęło łącznie 15 osób, a 131 zostało rannych. Terroryści planowali ponadto m.in. szereg zamachów w kościołach, w tym w słynnej bazylice Sagrada Familia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.