Modlitwa w drodze – tego słuchajcie!
11 marca 2011 | 09:21 | Przemysław Gwadera SJ / ju. Ⓒ Ⓟ
Modlitwa w drodze to propozycja dla wszystkich, którzy w swoim intensywnym, pełnym pośpiechu życiu szukają przestrzeni do spotkania z Bogiem.
Tą przestrzenią są około 10-minutowe rozważania łączące nastrojową muzykę i wersety z Biblii. Muzyka pozwala uspokoić i skupić myśli, a krótkie rozważania i fragmenty z Pisma pomagają usłyszeć Boże wezwanie i dostrzec, jak On działa w naszym życiu.
Pomysłodawcami tej formy modlitwy są jezuici z Wielkiej Brytanii. W 2006 roku zapoczątkowali oni projekt pod nazwą Pray-as-you-go. Idea, która im przyświecała, była prosta: znaleźć odpowiedź na szybki rozwój nowoczesnych sposobów komunikacji, które znacznie kształtują życie współczesnego człowieka. Ten pomysł podjęli także młodzi jezuici z Krakowa.
W rozważaniach jezuici dzielą się swoim własnym doświadczeniem modlitwy, a czasami zmaganiem z Bogiem. Nie próbują przekazywać wiedzy teologicznej, nie używają języka katechezy, a raczej starają się zaprosić odbiorcę do wejścia w przeżycie indywidualnej relacji z Panem.
Na czas Wielkiego Postu twórcy projektu Modlitwa w drodze zaprosili do współpracy znanych aktorów i prezenterów, m. in. Małgorzatę Kożuchowską, Annę Cieślak, Krzysztofa Globisza czy Krzysztofa Ziemca. Głównym celem tej współpracy jest przyciągnięcie nowego grona odbiorców, również takich, którzy nie sięgają na co dzień po Pismo Święte, a modlitwę kojarzą jedynie z nudnym i męczącym pacierzem. Rozważania czytane przez aktorów mogą przykuć ich uwagę i ukazać im nieznaną wcześniej duchowość.
Rozważania Modlitwy w drodze można pobrać nieodpłatnie ze strony www.modlitwawdrodze.pl. Można je zapisać na komputerze, zgrać na odtwarzacz MP3 lub telefon komórkowy, a także odsłuchać bezpośrednio ze strony.
Do tej pory z rozważań Modlitwy w drodze każdego dnia korzystało średnio 1000 użytkowników, których liczne świadectwa i komentarze pozwalają twierdzić, że ta forma modlitwy wychodzi naprzeciw współczesnemu człowiekowi.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.