Drukuj Powrót do artykułu

Msza św. w intencji bp. Tadeusza Płoskiego i ks. płk. Jana Osińskiego

10 kwietnia 2018 | 11:25 | kos | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Poranną Mszą św. w katedrze polowej WP uczczono pamięć biskupa polowego Tadeusza Płoskiego i ks. płk. Jana Osińskiego, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej. Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.

– W ósmą rocznice katastrofy smoleńskiej stajemy w zadumie przy ołtarzu Chrystusa. Także dziś, jak przed ośmiu laty rodzi się pytanie w sercach i umysłach najbliższych: dlaczego? To pytanie ciągle powraca. Nie ma na nie innej odpowiedzi jak ta, którą daje wiara: niezbadane są wyroki Opatrzności Bożej. Nie ma innej pociechy po stracie najbliższych jak wiara i spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem – powiedział bp Guzdek.

Ordynariusz wojskowy podkreślił, że od ośmiu lat w katedrze polowej trwa modlitwa w intencji duchownych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. – Modlimy się za nich, o nich pamiętamy, polecamy ich Panu Bogu i dziękujemy za wkład, który wnieśli w duszpasterstwo wojskowe w czasie, gdy pełnili swoją posługę. Pamiętamy też o rodzinach bp. Tadeusza i ks. Jana, które w ciągu roku wielokrotnie nawiedzają katedrę i modlą się w intencji swoich bliskich – podkreślił bp Guzdek.

Mszę św. koncelebrowali ks. Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego, ks. kmdr Janusz Bąk oraz ks. ppor. Tomasz Serwin, wikariusz katedry polowej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.