Msza św. w uroczystość św. Stanisława
08 maja 2011 | 10:48 | led / ju. Ⓒ Ⓟ
Trwa Msza św. przy ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce w Krakowie. W tym roku uroczystość św. Stanisława jest ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II oraz kanonizację Stanisława Kazimierczyka.
W uroczystościach udział bierze prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, Episkopat Polski, a także przedstawiciele wszystkich bractw i instytucji krakowskich.
Przed Mszą św. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz kard. Camillo Ruini, były wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, który otworzył i przeprowadził proces beatyfikacyjny Jana Pawła II na poziomie diecezjalnym, położyli świece na ołtarzu przy relikwiach bł. Jana Pawła II i św. Stanisława Kazimierczyka.
We wprowadzeniu do Mszy św. kard Stanisław Dziwisz wyraził wdzięczność papieżowi Benedyktowi XVI za beatyfikację Jana Pawła II. „Dziękujemy, że tak szybko spełniło się Santo Subito – wołanie całego narodu” – mówił. Metropolita krakowski pozdrowił obecnego na uroczystościach prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żonę, współpracowników, przedstawicieli rządu, Episkopatu Polski, Kościoła, a także władze uczelni i województwa małopolskiego.
„Cieszymy się, że ogólnopolskie dziękczynienie przypadło w uroczystość św. Stanisława, którego Jan Paweł II był wielkim czcicielem i któremu poświęcił poemat 'Stanisław’ – mówił kard. Dziwisz. Dodał, że tak jak św. Stanisław, podobnie Jan Paweł II przelał krew trzydzieści lat temu 13 maja na Placu św. Piotra. Hierarcha podkreślił, że Jan Paweł II obok św. Wojciecha i św. Stanisława wyrasta na patrona polskiej wolności, która swój dojrzały wyraz powinna znajdywać w jedności i solidarności.
Kard. Dziwisz pozdrowił mieszkańców Krakowa mówiąc, że temu miastu przypadł szczególny przywilej przechowywania pamięci narodu. I wyraził nadzieję, że Jan Paweł II będzie się cieszył czcią, wdzięczności i miłością wszystkich mieszkańców Krakowa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.