Multimedialnie po Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
14 lipca 2002 | 18:31 | md //wo Ⓒ Ⓟ
Multimendialny przewodnik po klasztorze i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiwenikach znalazł się na płycie CD wydanej właśnie przez Fundację łagiewnickiego Sanktuarium i jej współpracowników.
Z Fundacją współpracowało przy wydaniu płyty Radio Plus Kraków oraz Multimedia Communications. Krążek zawiera 25 minut filmów, m. in. z kanonizacji św. Faustyny, fragmenty dźwiękowe wypowiedzi Ojca Świętego o Łagiewnikach oraz osób związanych z sanktuarium, galeria ponad stu zdjęć i gra komputerowa „Jak mała Helenka została Świętą”.
W wirtualnym spacerze po sanktuarium towarzyszy utwór Jacka Dewódzkiego „Bogaci Miłosierdziem”. Do wydawnictwa dołączono również plakat z błogosławieństwem Jana Pawła II dla wspierających budowę sanktuarium. – To prawdziwa encyklopedia multimedialna o sanktuarium w Łagiewnikach – uważa Przemysław Bednarz z Fundacji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Na płycie zawarte są wszystkie najważniejsze informacje o życiu i posłannictwie św. Faustyny, obszerne fragmenty „Dzienniczka” i opis rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego. Wystarczy jedno kliknięcie, by obejrzeć pokój Świętej w klasztorze i przechowywane tam pamiątki, np. klucze, których używała jako furtianka. Wejście w interaktywny przewodnik „Sanktuarium” jest gwarancją wirtualnego spaceru po klasztorze. Dzięki temu możemy np. wejść na wieżę bazyliki i po „pokonaniu” 312 schodów obejrzeć panoramę Krakowa. Tutaj również zapoznamy się ze stanem rozbudowy bazyliki, zajrzymy do kaplicy, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny.
Płyta zawiera specjalny dział poświęcony osobie Jana Pawła II i jego związków z sanktuarium w Łagiewnikach. Zgromadzono tu dokumentację pielgrzymek papieskich z 1997 i 1999 roku oraz informacje o pielgrzymce sierpniowej i uroczystościach konsekracji bazyliki. Są tu też zawarte praktyczne informacje dla pielgrzymów odwiedzających Łagiewniki, baza noclegowa i mapki dojazdu do sanktuarium.
Ciekawym elementem tej prezentacji są szlaki religijne po Krakowie. Idąc nimi możemy zwiedzać ważne dla tego miasta miejsca kultu, m. in. katedrę na Wawelu, bazylikę oo. Franciszkanów, klasztor na Skałce. Każdy z działów przewodnika opatrzony jest bogatą galerią fotografii. Można też wysłuchać fragmentów wypowiedzi Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym, refleksji kard. Franciszka Macharskiego po kanonizacji św. Faustyny i świadectw osób związanych z sanktuarium. Elektroniczna wersja „Dzienniczka” podzielona jest na cytaty rozpisane na kolejne miesiące i dni roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.