Drukuj Powrót do artykułu

Muzułmanie pomogą pielgrzymom podczas ŚDM

19 stycznia 2019 | 16:53 | azr (KAI) | Panama City Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ŚDM Panama 2019

W przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się w Panamie w najbliższy wtorek włączają się także członkowie wspólnoty muzułmańskiej w stolicy kraju. W meczecie otworzą punkt dystrybucji wody dla pielgrzymów z całego świata.

Jak wyjaśniają przedstawiciele wspólnoty muzułmańskiej w Panamie, ŚDM to w ich przekonaniu nie tylko święto Kościoła katolickiego, ale też ważne wydarzenie dla całego kraju i regionu. Dlatego postanowili włączyć się w jego obsługę i wyjść naprzeciw potrzebom pielgrzymów z całego świata.

W meczecie w stolicy Panamy organizują punkt, w którym zamierzają rozdać spragnionej młodzieży ok. 15 tys. butelek dobrze schłodzonej wody pitnej. Punkt będzie obsługiwało 20 wolontariuszy z gminy muzułmańskiej, którzy chcą spotkać się z młodzieżą z całego świata i w ten sposób ułatwić im pobyt w gorącym panamskim klimacie.

Arcybiskup José Domingo Ulloa podkreśla, że ten gest i otwartość to wyraz dobrych relacji i współpracy międzyreligijnej, która dla mieszkańców Panamy jest rzeczą naturalną.

80 proc. mieszkańców ponad 4-milionowej Panamy to katolicy. W kraju miesza też ok. 7 tys. muzułmanów i blisko 15 tys. żydów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.