Muzułmanie we Francji potępiają atak terrorystyczny w Nicei
29 października 2020 | 18:00 | pb (KAI/musulmansdefrance.fr) | La Courneuve Ⓒ Ⓟ
Muzułmanie we Francji, organizacja znana do 2017 r. jako Związek Organizacji Islamskich we Francji, potwierdziła swe „całkowite i zdecydowane potępienie terroryzmu”. – Nigdy nie zaakceptujemy żadnych aktów przemocy popełnionych w imię islamu – głosi komunikat ogłoszony po dzisiejszym zamachu na katedrę w Nicei. Zginęły w nim trzy osoby, są także ranni. Sprawca, który według świadków, miał krzyczeć po arabsku: „Allahu akbar” (Bóg jest wielki), został ujęty przez policję.
Muzułmanie we Francji „z przerażeniem” przyjęli wiadomość o „barbarzyńskim zamachu terrorystycznym” w Nicei. Są „zszokowani” tym „nikczemnym zamachem, który nas pogrąża w strachu i konsternacji”, a także jest „kolejną próbą dla naszego kraju”.
Potępiając terroryzm, zapewniają, że Francja „będzie mogła liczyć na obywateli wyznających islam w demaskowaniu, odrzucaniu i wykorzenianiu w swym gronie wszelkich zarodków tego straszliwego zła”. – Bardziej niż kiedykolwiek, bądźmy wszyscy zjednoczeni, solidarni i zdecydowani w tępieniu terroryzmu – wzywa oświadczenie Muzułmanów we Francji.
Organizacja składa wyrazy współczucia rodzinom ofiar i wszystkim mieszkańcom Nicei, którzy po raz drugi doświadczają zamachu [poprzednio w 2016 r. terroryści z tzw. Państwa Islamskiego zabili na tamtejszej Promenadzie Anglików 86 osób, a ponad 200 zranili – KAI], życzy też szybkiego wyzdrowienia rannym.
– Mamy nadzieję, że sprawca tych zbrodni, który obecnie przebywa w szpitalu w ciężkim stanie, będzie mógł za nie odpowiedzieć przed sądem i otrzyma surowy wyrok – piszą Muzułmanie we Francji.
Organizacja ta jest związana z fundamentalistycznym Stowarzyszeniem Braci Muzułmanów, które żąda m.in. wprowadzenia w państwach prawa koranicznego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.