Muzyczne lato w kościele i na starym rynku
06 lipca 2009 | 13:36 | kk / matt. Ⓒ Ⓟ
Już po raz trzeci głogowianie będą mieli okazję spędzić letnie niedzielne wieczory na koncertach. Trzy z nich odbędą się w kościele pw. NMP Królowej Polski, a dwa na starym rynku.
Pierwszy koncert już za nami. Utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Georga Friedricha Händla i Georga Philippa Telemana w wykonaniu Suzanne Erhardt (flet) i Martina Hessa (organy) mogła usłyszeć głogowska widownia na pierwszym koncercie III Międzynarodowy Festiwal im. Gryphiusa „Muzyka i słowo”.
„Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Nie tylko dla wprawnych melomanów, ale każdego kto po prostu kocha muzykę. Tegoroczny repertuar jest bardziej urozmaicony niż w poprzednich latach” – powiedziała Ewa Monczak prezes Lubuskiej Cameraty, która razem z Urzędem Miasta Głogowa i Miejskim Ośrodkiem Kultury organizuje festiwal.
„Nasze koncerty łączymy ze słowem. W trakcie pierwszego aktor Teatru Lubuskiego Janusz Młyński recytował utwory Jana Kochanowskiego oraz siedemnastowiecznego poety i dramaturga Andreasa Gryphiusa żyjącego niegdyś właśnie w Głogowie” – dodaje Monczak.
Festiwal odbywa się z inicjatywy i pod patronatem prezydenta miasta Głogowa Jana Zubowskiego.
Koncerty odbywać się będą co dwa tygodnie: 19 lipca – „Skrzypek na dachu i muzyka żydowska” w wykonaniu Freylachsa Ensemble (stary rynek), 2 sierpnia – „Koncert organowy” w wykonaniu Romana Peruckiego (kościół pw. NMP Królowej Polski), 16 sierpnia – „ Berlin-Paryż-Wiedeń lata 20-te” w wykonaniu Anny Karin Lindgren, Elżbiety Nawrockiej i Mariusza Monczaka (stary rynek), 30 sierpnia – „Koncert finałowy” w wykonaniu Floriana Wilkes i Ji Yeon Shin (kościół pw. NMP Królowej Polski). Wstęp na wszystkie koncert jest wolny. Początek godz. 19.30.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.