Drukuj Powrót do artykułu

Myczkowce: rekolekcje dla parafialnych zespołów Caritas

06.03.2018 , tn, Myczkowce, 06-03-2018 Ⓒ ℗

Blisko 400 osób z 25 dekanatów diecezji rzeszowskiej uczestniczyło w rekolekcjach dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Bp Jan Wątroba dziękując im za działalność charytatywną powiedział, że miłosierdzie jest tym, co uwiarygodnia Kościół.

Rekolekcje odbyły się w dwóch turach w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas w Myczkowcach. W pierwszej turze rekolekcji, od 23 do 25 lutego, uczestniczyło 201 osób z 13 dekanatów. W drugiej turze, od 2 do 4 marca, uczestniczyło 191 osób z 12 dekanatów.

Podczas obydwu serii rekolekcji konferencje i homilie głosił ks. Ireneusz Folcik – emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Rzeszowie i wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Konferencje i homilie dotyczyły działalności charytatywnej Kościoła i w dużej mierze były oparte o wątki z życia św. Józefa – oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tematyka wystąpień nawiązywała również do hasła tegorocznego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Uczestników pierwszej tury rekolekcji odwiedził bp Jan Wątroba. Podczas spotkania podziękował członkom Parafialnych Zespołów Caritas za ofiarną służbę na rzecz chorych i ubogich w parafiach. „Miłosierdzie jest tym, co uwiarygodnia Kościół” – podkreślił biskup. Nawiązując do udziału w rekolekcjach bp Wątroba dodał: „Najpierw trzeba się samemu napełnić, aby potem przekazywać innym”.

Stałą praktyką rekolekcyjnego pobytu w Myczkowcach są spotkania o charakterze praktycznym, które prowadzi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.