Drukuj Powrót do artykułu

Na Jasną Górę przybyli pielgrzymi diecezji sosnowieckiej

25 sierpnia 2017 | 16:18 | jc | Jasna Góra Ⓒ Ⓟ

Na Jasną Górę dotarła dziś piesza pielgrzymka z diecezji sosnowieckiej. Do Maryi przybyło 1300 pątników, którym w drodze towarzyszył bp Grzegorz Kaszak oraz bp Kevin W. Vann – ordynariusz kalifornijskiej diecezji Orange. Jeszcze dziś pątnicy wezmą udział w wieczornej Mszy św. na placu przed jasnogórskim szczytem.

Niezwykły był drugi dzień pielgrzymki, podczas którego 60 osób jego pierwszy, 10-kilometrowy odcinek spędziło w biegu dla hospicjum. – Taki nietypowy sposób pielgrzymowania miał zwrócić uwagę na ideę pomocy hospicyjnej i zarazem podziękować za wsparcie medyczne dawane pielgrzymom podczas drogi, ale także stałą posługę na rzecz nieuleczalnie chorych mieszkańców Zagłębia – wyjaśnia jeden z uczestników. Datki na rzecz sosnowieckiego hospicjum zbierano również podczas Mszy świętej. Fundusze przeznaczone zostaną na budowę nowej siedziby placówki.

To nie jedyna pielgrzymka z diecezji sosnowieckiej. Wcześniej, bo 13 sierpnia, do Częstochowy dotarło blisko tysiąc pątników pielgrzymki z Olkusza. Sezon pielgrzymkowy zakończy się natomiast we wrześniu pielgrzymką z Jaworzna.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.