Drukuj Powrót do artykułu

Na koniec adwentu Noc Konfesjonałów w 16 kościołach

17 grudnia 2018 | 16:03 | pgo, diecezja opolska | Opole Ⓒ Ⓟ

W 16 kościołach na terenie diecezji opolskiej w ostatnich dniach adwentu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w godzinach wieczornych. Adwentowa Noc Konfesjonałów to inicjatywa skierowana do wszystkich zapracowanych, wracających z pracy za granicą oraz poszukujących.

Noc Konfesjonałów w diecezji opolskiej rozpocznie się w czwartek 20 grudnia. Wówczas w godzinach wieczornych będzie można wyspowiadać się w Opolu w kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha („na Górce”), w Kietrzu – kościół św. Tomasza oraz Pawłowie – kościół św. Michała Archanioła.

Najwięcej parafii weźmie udział w Nocy Konfesjonałów w piątek. Do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w parafiach w Opolu – kościele bł. Czesława, kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (katedra), kościele św. Jana Nepomucena oraz w Kędzierzynie-Koźle (kościół św. Zygmunta i Jadwigi), Racibórzu (kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa), Kluczborku (kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa), Prudniku (kościół Miłosierdzia Bożego), Pawłowie (kościół św. Michała Archanioła), Szczedrzyku (kościół św. Mikołaja) oraz Nysie ( kościół Matki Boskiej Bolesnej, kościół św. Piotra i Pawła, kościół św. Franciszka).

W sobotę Noc Konfesjonałów będzie w parafiach w Grobnikach (kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela), Pawłowie (kościół św. Michała Archanioła), a w niedzielę w Opolu (kościół św. Michała Archanioła) i Szczedrzyk (kościół św. Mikołaja).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.