Drukuj Powrót do artykułu

Nadgraniczna kolęda u studentów Słubic i Frankfurtu nad Odrą

15 stycznia 2019 | 13:13 | kk | Słubice Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Monkpress/East News

Kolęda u studentów studiujących na Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą to już tradycja. W styczniu odwiedza ich kapłan z Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos” w Słubicach”.

W wizytą duszpasterską do studentów zamieszkałych w akademikach w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą przychodzi ks. Rafał Mocny. – Codziennie odwiedzam 4-5 mieszkań studenckich. Jest to okazja do bycia z nimi „na ich terenie”. Dla nich to pierwsza poza domem kolęda, którą sami organizują – zauważa duszpasterz akademicki.

Kolęda to dobra okazja poznania studentów i zaproszenia ich do duszpasterstwa akademickiego. – Te spotkania i rozmowy są dla mnie wskazówką, czego oczekują studenci, a także możliwością ożywienia duszpasterstwa. Pokazują mi także, że studenci chcą rozmawiać o sprawach wiary, chcą zbliżać się do Boga, ale też chcą wspólnoty w której mogliby się rozwijać – zauważa ks. Mocny.

Do Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos” należą studenci kierunków i narodowości, którzy studiują w słubickim Collegium Polonicum i frankfurckim Uniwersytecie Europejskim Viadrina. Organizowane są Msze św., spotkania, konferencje i wiele różnorodnych inicjatyw. – Nasi studenci są bardzo zróżnicowani: reprezentują różne wyznania chrześcijańskie, pochodzą z wielu różnych miejsc z Polski i całego świata – wyjaśnia duszpasterz.

Katolickie Centrum Studenckie współpracuje z Duszpasterstwem Ekumenicznym we Frankfurcie nad Odrą (OESAF).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.