Drukuj Powrót do artykułu

Najlepsze liceum w Lubuskiem to Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II

10 stycznia 2019 | 16:06 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. klo.zary.pl

Zespół Szkół Katolickich w Żarach najlepszym liceum ogólnokształcącym w województwie lubuskim. Tak wynika z tegorocznego rankingu „Perspektyw”. Szkole patronuje św. Jan Paweł II.

Żarska szkoła już nie po raz pierwszy otrzymała tytuł „Złotej szkoły”. W tym roku uplasowała się na 57 miejscu w kraju. To najlepsza szkoła licealną w województwie lubuskim. – Szkoła, która wygrała, to szkoła wspierana przez wyższą uczelnie. My w takiej niewielkiej miejscowość jaki Żary musimy liczyć głównie na siebie. To sukces naszych nauczycieli i naszych uczniów – zauważa wicedyrektor Teresa Nowak.

Uczniowie w tej szkole mogą uczyć się od podstawówki do matury i wielu uczniów . – To czołowe miejsce to także wynik pracy nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby nie „zabić” w dziecku chęci poznawczej. Dlatego ten nauczyciel w klasach I-III musi być bardzo dobrze wykształcony bo dzieci pytają o wszystko. Jeśli w dziecku rozwinie się ta chęć poznawcza, to później nauczyciele na dalszych etapach edukacji mogą odkryć jego mocne strony, a w liceum już tylko rozwijać – zauważa wicedyrektor.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Żarach najlepszym liceum w województwie lubskim w rankingu “Perspektyw”. Przypomnijmy, że w przypadku szkół licealnych brane są pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Żarska szkoła już nie po raz pierwszy otrzymała tytuł „Złotej szkoły”. W tym roku uplasowała się na 57 miejscu w kraju. To najlepsza szkoła licealną w województwie lubuskim. – Szkoła, która wygrała, to szkoła wspierana przez wyższą uczelnie. My w takiej niewielkiej miejscowość jaki Żary musimy liczyć głównie na siebie. To sukces naszych nauczycieli i naszych uczniów – podkreśla wicedyrektor Teresa Nowak.

Uczniowie w tej szkole mogą uczyć się od podstawówki do matury i wielu uczniów. – To czołowe miejsce, to także wynik pracy nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby nie „zabić” w dziecku chęci poznawania świata. Dlatego ten nauczyciel w klasach I-III musi być bardzo dobrze wykształcony bo dzieci pytają o wszystko. Jeśli w uczniu rozwinie się ta chęć poznawcza, to później nauczyciele na dalszych etapach edukacji mogą odkryć jego mocne strony, a w liceum już tylko rozwijać – zauważa wicedyrektor.

Szkoły licealne z województwa lubuskiego w pierwszej setce wg rankingu “Perspektyw”: 57 miejsce – Katolickie LO im. Jana Pawła II w Żary, 68 m. – II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzów Wlkp., 77 m. –Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach i 94 m. – I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze.

Licea ogólnokształcące były oceniane według trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Szkoła katolicka w Żarach, która stawia się nie tylko na naukę, ale i wychowanie, istnieje od 1997 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.