Drukuj Powrót do artykułu

Najwięcej Polaków na Europejskim Spotkaniu Młodych

27.12.2017 , Bazylea / abd (KAI) / bd Ⓒ ℗

Sample Logo ESM w Bazylei

Aż 4,9 tys. Polaków weźmie udział w tegorocznym 40. Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się w Bazylei od 28 grudnia do 1 stycznia. Już 26 grudnia do szwajcarskiego miasta przyjechało 1000 wolontariuszy, którzy będą obsługiwali to spotkanie.

Polacy to najliczniej reprezentowany naród podczas tegorocznego 40. ESM, które w dniach 28 grudnia – 1 stycznia odbędzie się w Bazylei. Kolejne licznie reprezentowane państwa to Ukraina (2,8 tys. uczestników), Niemcy (1,5 tys.), Francja (1,3 tys.), Chorwacja (1,3 tys.) i Włochy (1,2 tys. osób). W sumie w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele 45 krajów. Aż 95 proc. z nich zostanie przyjętych w rodzinach w Bazylei i okolicy. Już we wtorek do miasta przyjechało 1000 wolontariuszy, którzy obsłużą spotkanie.

Czytaj także: Brat Alois: głos osób ciężko doświadczonych jest słabo słyszany

Uczestnicy spotkania zostaną skierowani do 95 punktów przyjęć, obejmujących ponad 200 parafii i wspólnot chrześcijańskich w Bazylei i okolicy, na terenie Szwajcarii, Francji i Niemiec. W dniu rozpoczęcia spotkania do Bazylei przyjedzie 270 autokarów z różnych stron Europy.

W programie 40. ESM oprócz wspólnych modlitw przewidziano też warsztaty tematyczne z zakresu duchowości, poznawania Kościoła, tematów społecznych, relacji między sztuką i wiarą.

Dla pielgrzymów przygotowano 50 tys. porcji posiłków, w których znajdzie się m.in. 7 ton chleba, 52,5 tys. jabłek, 75 tys. mandarynek i 55 tys. butelek wody.

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 grudnia 2017 07:00

Kolędnicy Misyjni rozpoczęli odwiedziny w polskich domach

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.