Drukuj Powrót do artykułu

Napisz list do młodych Panamczyków i daj świadectwo o ŚDM

24.02.2017 , Warszawa / abd / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. YouTube

Wśród młodych zrodził się pomył, by do młodych Panamczyków napisać listy, których głównym celem jest świadectwo na temat Światowych Dni Młodzieży i przekonanie, dlaczego warto w to wydarzenie się zaangażować – wyjaśnia KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Jak przypomina ks. Parafiniuk, wielu młodych ludzi z Polski z różnych powodów nie wzięło udziału w ŚDM Kraków 2016. Nauczeni tym doświadczeniem, chcą z wyprzedzeniem zachęcić rówieśników z Panamy, by zmobilizowali się nie tylko do przygotowania, ale też do udziału w nadchodzącym spotkaniu młodych.

– Kraj, który organizuje ŚDM czasami ma pokusę być organizatorem, a dopiero w drugim, trzecim planie uczestnikiem. Tymczasem (…) jeśli chce się być dobrym organizatorem, trzeba też być uczestnikiem tego wydarzenia – zauważa dyrektor KBO.

Przesłanie od polskiej młodzieży ma też dodać odwagi Panamczykom, którzy często podkreślają, że ich kraj jest mały i ma skromniejsze możliwości organizacyjne w porównaniu z poprzednimi organizatorami. Młodzi ludzie zostali zaproszeni do tego, by w listach opisali swoje doświadczenia związane z przygotowaniem i przeżywaniem ŚDM. Jednak, jak zapowiadają organizatorzy, zaproszenie jest skierowane także do tych, którzy nie wzięli udziału w spotkaniu w Krakowie.

„Każdy może taki list napisać, każdy, kto tylko obejrzał ŚDM w telewizji, każdy, kto nie pojechał, bo się czegoś wystraszył, ktoś, kto wziął udział jako uczestnik, wolontariusz, może jako organizator” – zachęca ks. Parafiniuk.

Listy można wysyłać na adres KBO ŚDM, mieszczącego się w budynku Konferencji Episkopatu Polski lub na adres e-mail: biuro@kdm.org.pl.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 lutego 2017 14:50

Frljić atakuje wartości, które konstytuują wspólnotę

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.