Naucz się breakdance’a – wrześniowy „RUaH”
17 września 2004 | 18:09 | im, mk //per Ⓒ Ⓟ
„Papież nas oglądał – zobacz i ty!” – pod takim hasłem magazyn muzyczny „RUaH” zorganizował skrócony kurs breakdance’a. Na dołączonym do gazety plakacie Tadziu Syka prezentuje cztery podstawowe figury tańca, nazywanego też „połamańcem”.
Wewnątrz numeru czytelnik znajdzie historię powstania oraz rozwoju breakdance i muzyki hip-hop.
W tym roku Jan Paweł II zaskoczył wszystkich przyjmując i błogosławiąc Kwiata, Wezyra i Bożka – znanych w polskim środowisku hip-hopowym tancerzy breackdance. Wiele osób w Polsce właśnie wtedy dowiedziało się, że istnieją zespoły hip-hopowe, których członkowie wyznają wartości zapisane w Ewangelii.
Rymowane teksty piosenek często są świadectwem ich nawrócenia i doświadczenia Boga w życiu. Chłopcy, którzy wzbudzają strach u przechodniów tylko ze względu na swój image – ogolone głowy, szerokie spodnie i bluzy – poprzez muzykę przekazują rówieśnikom dobrą wiadomość o Bogu, który ich kocha. O tym wszystkim przeczytać można we wrześniowym numerze „RUaH”.
Czasopismo zawiera też relacje z letnich festiwali i warsztatów chrześcijańskich (Strefa Chwały, Song of Songs, Kerygmat, Nadzieja, Gostyń, Wadowice), wywiad z raperem B.A. z Dębicy, artykuł Pawła Gzyla o okultyzmie w rocku, rozmowę z dominikaninem o. Andrzejem Bujnowskim – w 10. rocznicę powstania popularnego chóru Deus Meus oraz rozmowę z dominikaninem o. Tomaszem Kwietniem o muzyce liturgicznej.
Czytelnik znajdzie też teksty ze stałych cykli: „Sarmacja wniebowzięta” – Jacka Kowalskiego, który tym razem pisze o Stachurze, czy Marka Horodniczego, który polemizuje o muzyce house. Redakcja wprowadza też nowy cykl „Gospel na warsztacie”.
Ponadto wrześniowy „RUaH” zawiera mnóstwo fantastycznych zdjęć popularnych zespołów i wykonawców, newsy, recenzje płyt i książek.
Do gazety dołączona jest płyta CD zawierająca teledyski Etny, Magdy Anioł, 3siostry, Chili My, Saruela, Pumy, Illuminandiego oraz Viola I New Day.
Strona internetowa: www.ruah.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.