Drukuj Powrót do artykułu

Niech moc wiary będzie z Tobą! Aleteia promuje Zjazd Gnieźnieński

14 września 2018 | 15:40 | Konrad Sawicki/Aleteia | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

„Niech moc wiary będzie z Tobą” to akcja internetowa portalu Aleteia.pl prowadzona w partnerstwie z XI Zjazdem Gnieźnieńskim, który w dniach 21-23 września 2018 roku odbywa się pod hasłem „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”.

Wraz z organizatorami tego wydarzenia – w myśl drugiej części jego hasła – Aleteia chce w tej akcji pokazać, jak osobiście przeżywane chrześcijaństwo inspiruje nas samych oraz nasze otoczenie do przemiany siebie i lokalnych społeczności.

„Chcesz zmieniać siebie, swe otoczenie, niepodległą Polskę i całą Europę? Niech moc wiary będzie z Tobą!” – czytamy w materiale promocyjnym.

„Wiemy dobrze, że dokoła nas jest mnóstwo ludzi, którzy zainspirowani swą wiarą robią fajne i wartościowe rzeczy, angażują się w potrzebne projekty i rzucają się w wir pracy na rzecz potrzebujących lub po prostu dla swoich sąsiadów. W tej akcji o nich właśnie opowiemy – o zwykłych ludziach, którzy z inspirującą mocą chrześcijaństwa idą w świat i po kawałeczku go odmieniają” – mówi Konrad Sawicki, zastępca redaktora naczelnego portalu Aleteia.pl.

Akcja potrwa od 14 do 23 września, czyli do zakończenia XI Zjazdu Gnieźnieńskiego. „W najbliższych dniach na stronach i mediach społecznościowych Aletei znajdziecie opowieści oraz świadectwa w tym właśnie duchu. Zajrzyjcie też na stronę Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz na jego fanpage – może dacie się namówić, żeby tam w tym roku pojechać? Poza świetnymi gośćmi i inspirującymi debatami bardzo polecamy tamtejsze praktyczne warsztaty. I niech moc wiary będzie z Wami!” – piszą organizatorzy akcji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.