„Niedziela na Floriańskiej”
06 czerwca 2011 | 11:20 | mag / ju. Ⓒ Ⓟ
Spotkanie z Ernestem Bryllem, rozmowy z motocyklistami Rajdu Katyńskiego, a dla najmłodszych zabawa ze strażakami, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały uczestników pikniku „Niedziela na Floriańskiej”, który odbył się 5 czerwca.
Wszystkiego, co działo się na Floriańskiej można było wysłuchać w radiu ‘Warszawa’, które tego popołudnia będzie nadawało ze studia plenerowego zainstalowanego w ogródku, tuż obok katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.
Niedzielny Piknik zainaugurowała sprawowana w katedrze i transmitowana przez radio ‘Warszawa’ już tradycyjnie o godzinie 12.30 Msza św. W homilii dyrektor rozgłośni ks. Grzegorz Walkiewicz przypomniał, że uroczystość Wniebowstąpienia pokazuje nam, że celem ludzkiej wędrówki czy codziennych zmagań nie jest rzeczywistość doczesna. „Ja nie mogę wiązać się z tym co jest tutaj w sposób trwały” – podkreślił kaznodzieja. I jak dodał „Jeżeli ziemia nie jest moim domem, to będąc tutaj poprzez swoją pracę, modlitwę i codzienne wybory mojego życia szukam domu”.
Ks. Walkiewicz zwrócił także uwagę, że chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. Wynika to z przekonania, że „jest takie miejsce, taka przestrzeń w której Pan Bóg jest obecny bardziej niż tutaj. I nawet jeśli po ziemsku układamy sobie życie, to jednak okazuje się, że wszystko jest jeszcze przed nami. Moglibyśmy nawet powiedzieć, że to dopiero początek wspaniałego nowego życia” – mówił kaznodzieja.
Mieszkańcy stolicy mieli okazję poznać pracę dziennikarzy od kuchni. W niedzielne popołudnie studio Radia Warszawa nadawało w plenerze. O relacjach między rodzicami a dziećmi, szkodliwym działaniu pism młodzieżowych i zagrożeń płynących z natłoku informacji w sieci mówiła Joanna Białobrzeska. Natomiast o manipulacji w mediach, opowiedzieli Marek i Wojciech Warecki, autorzy książki „Woda z mózgu”, Wydawnictwa Fronda.
Gośćmi studia plenerowego byli znani z anteny Leszek Rysak i Ireneusz Wywiał, autorzy audycji „Przewodnik Historyczny” , w której opowiadają o dziejach Polski. Była również okazja do zapoznania się z uczestnikami motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Miłośnicy poezji mogli liczyć na obecność Ernesta Bryla i Marcina Stycznia, którzy będą podpisywali swoje książki i płyty.
Na floriańskiej znaleźli także coś dla siebie miłośnicy egzotyki. Pokazane zostały tradycyjne stroje afrykańskie przywiezione przez misjonarzy. Dzieci rzucały tradycyjną dzidą lub piłką afrykańską. Odbył się także kiermasz ciast.
Popołudnie na Floriańskiej zwieńczyła Msza św., już tradycyjnie jak w każdy piąty dzień miesiąca sprawowana dla czcicieli Bożego Miłosierdzia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.