Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

„Niedziela ŚDM” w dwóch warszawskich parafiach

22.01.2016 , am / br Ⓒ ℗

W parafii św. Barbary na ul. Nowogrodzkiej i w parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach odbędą się 26 stycznia "niedziele ŚDM".

To kolejne warszawskie parafie, w których młodzież będzie dzielić się swoim doświadczeniem wiary i zachęcać rodziny do przyjęcia pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach.

Podczas „niedzieli ŚDM” na wszystkich Mszach św. księża – diecezjalny koordynator ŚDM lub duchowy opiekun wolontariuszy – głoszą kazania na temat Światowych Dni Młodzieży, a młodzież dzieli się swoim doświadczeniem wiary.

W niektórych parafiach odbywają się także spotkania organizacyjno-informacyjne dla wolontariuszy i rodzin, które będą gościły u siebie młodych z całego świata. W kościele św. Barbary takie spotkanie zaplanowano na godz. 18.00.

Do tej pory w archidiecezji warszawskiej wolontariusze gościli już w ok. 50 parafiach. Spotkania będą odbywały się do czerwca, w miarę zgłaszanego zapotrzebowania. Proboszczowie, którzy chcieliby zorganizować w swojej parafii takie wydarzenie, mogą zgłosić się do diecezjalnego centrum ŚDM.

– „Niedziele ŚDM” to także okazja dla młodzieży, by włączyła się w przygotowania na szczeblu parafialnym. Wiemy, że po takich spotkaniach sporo osób zostaje wolontariuszami – powiedział KAI Łukasz Sawicki, sekretarz diecezjalnego centrum ŚDM archidiecezji warszawskiej.

Archidiecezja warszawska będzie gościć podczas Dni w diecezjach ok. 20 tys. młodych z całego świata. Większe parafie zadeklarowały przyjęcie nawet 300 pielgrzymów.

– Każdy, kto zgodzi się przyjąć pielgrzymów pod swój dach, będzie miał przydzielone minimum 2 osoby, którym trzeba zapewnić jedynie przestrzeń do rozłożenia karimaty i poranne posiłki – informuje diecezjalne biuro ŚDM.

Jak zapewniają koordynatorzy diecezjalni, „pielgrzymi przygotowani są na każde warunki noclegowe, wystarczy zapewnić im 3 metry kwadratowe podłogi i dostęp do łazienki na 5 nocy. Większość posiłków zapewnia parafia lub diecezja, trzeba im tylko przygotować śniadanie. Dodatkowo, w niedzielę 24 lipca zapraszamy rodziny do spędzenia całego dnia z przybyszami. Tego dnia prosimy o poczęstowanie pielgrzymów obiadem”.

Rodziny, które w dniach 20-25 lipca chciałby przyjąć do swoich domów uczestników Dni w diecezjach, mogą zgłosić się do swoich parafii lub wypełnić formularz dostępny na stronie www.sdm2016.waw.pl.

 

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.