„Biblia Audio” z dożywotnim dostępem do aplikacji mobilnej – okazja przed Niedzielą Słowa Bożego
15 stycznia 2024 | 15:35 | ar | Warszawa Ⓒ Ⓟ
„Biblia Audio” to słuchowisko oparte na Biblii Tysiąclecia. W liczących 113 godzin nagraniach wzięli udział m.in. Jerzy Trela, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska i Adam Woronowicz, a także Prymas Polski abp Wojciech Polak i naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Przypadająca w tym tygodniu Niedziela Słowa Bożego, może stanowić okazję do zaznajomienia się z produkcją, umożliwiającą lepsze poznanie Pisma Świętego. Obecnie twórcy projektu dają możliwość wykupienia abonamentu do aplikacji mobilnej „Biblia Audio”, dzięki której użytkownicy otrzymają dożywotni dostęp do całej produkcji.
Zdaniem realizatorów, słuchowisko powstało dla wszystkich, którzy chcą po nie sięgnąć: dla ludzi, którzy wierzą w Boga i dla tych, którzy są dalej od nauczania Kościoła, a także dla wyznawców innych religii czy osób niewierzących. Nie jest to zwykły audiobook, ale słuchowisko radiowe, efektowne i przystępne dla każdego odbiorcy, z własną muzyką i dźwiękami tła. Ekipa realizacyjna była m.in. w Izraelu, by tam odnaleźć „biblijne dźwięki” i za ich pośrednictwem przenieść słuchaczy w sam środek opowiadanych historii. Całe słuchowisko to ponad 113 godzin audio w wykonaniu 480 głosów. W wersji elektronicznej jest to blisko 7 GB danych w formacie mp3.
W jego realizację włączyła się czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Jerzy Trela (Bóg), Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Krystyna Janda (narratorka w Ewangelii wg św. Mateusza), Małgorzata Kożuchowska (narratorka w Ewangelii wg św. Jana), czy Wojciech Malajkat (narrator w Apokalipsie). W projekt zaangażowali się również Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Duchowni wcielili się w role narratorów Księgi Wyjścia.
Dożywotni dostęp do „Biblii Audio” na urządzenia mobilne pozwala na swobodne słuchanie całego Pisma Świętego, wybierając dowolny Testament, Księgę i Rozdział. Można również pobrać wybrane nagrania do słuchania w trybie offline i cieszyć się słuchowiskiem bez ograniczeń. Można też zaznaczać ulubione cytaty i ustawić odpowiednie tempo odtwarzania.
W aplikacji mobilnej Biblia Audio znajduje się także Biblia Audio KIDS – 150 opowieści z biblijnego świata, przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach. Każda historia opatrzona jest komentarzem biblisty dr Piotra Kosiaka lub podróżnika Jaśka Meli, którzy sprawiają, że z pozoru trudne treści, stają się przystępne dla dzieci.
– Zamieszczone komentarze pomogą Wam rozpocząć rozmowę z waszymi pociechami o znaczeniu biblijnych historii, wyjaśnią niektóre zawiłości, a przede wszystkim sprawią, że słuchanie Biblii Audio będzie jeszcze przystępniejsze – zapewniają twórcy.
Wersja mobilna Biblii Audio daje również dostęp do specjalnie skomponowanej muzyki medytacyjnej, która ma pomagać użytkownikom skoncentrować się na modlitwie i wprawić w odpowiedni nastój. Znajdują się tam również najpopularniejsze modlitwy, w tym różaniec z rozważaniami na każdy dzień, z głosem żeńskim lub męskim do wyboru, który czytają Joanna Kwiatkowska-Zduń i Leszek Zduń.
Szczegółowy opis jak kupić i zainstalować Biblię Audio znajduje się na stronie: https://bibliaaudio.pl/sklep/kod-do-aplikacji-biblia-audio-dozywotni/
Przed zakupem można posłuchać darmowych próbek produkcji, na stronie: bit.ly/BAKIDSII_darmowepróbki
Realizatorem projektu była firma Osorno należąca do aktora i reżysera Krzysztofa Czeczota. Zajmuje się ona realizacją audiobooków, słuchowisk radiowych oraz reklam. Do jej najgłośniejszych projektów należą takie audiobooki jak „Krzyżacy”, „Karski”, „Gra o Tron” czy „Blade Runner”.
„Biblia Audio” nie jest inicjatywą kościelną, ale wspólną produkcją ekipy Krzysztofa Czeczota i Wydawnictwa Pallotinum. Projekt otrzymał imprimatur przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Nie był jednak wspierany finansowo przez żadną kościelną instytucję. Środki na jego realizację pochodziły od darczyńców.
W tym tygodniu, już po raz piąty, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Ojciec Święty przypomina, że Biblia nie może być dziedzictwem tylko nielicznych, ani nie może stać się zbiorem ksiąg dla kilku osób uprzywilejowanych. Należy ona przede wszystkim do ludu zebranego, aby jej słuchał i odnalazł się w jej Słowie, jednoczącym wiernych i sprawiającym, że stają się jednym ludem.
Jak podkreślił Franciszek, celem Niedzieli Słowa Bożego jest by „w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Ustanowienie Niedzieli Słowa Bożego papież ogłosił w Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis” wydanym 30 września 2019 r. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.