„Niedziela” złożyła na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask
03 października 2020 | 21:00 | ks. mf, mor / hsz | Częstochowa Ⓒ Ⓟ
– Modlimy się w każdej sytuacji życia, w szczęściu i w rozpaczy, w radości i smutku, dlatego składamy na ołtarzu narodu Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II – powiedział w homilii ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”, który przewodniczył dziś Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.
W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II na kilkanaście dni przed 42. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Tygodnik Katolicki „Niedziela” złożył podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II.
Mszę św. koncelebrowali: ks. Mariusz Frukacz z redakcji „Niedzieli”, ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i o. Marcin Ciechanowski, podprzeor Jasnej Góry.
Eucharystia, w której uczestniczyli redaktorzy i pracownicy „Niedzieli” oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask.
– Jako środowisko Tygodnika Katolickiego „Niedziela” chcemy u naszej Matki i głównej Redaktorki ożywiać i umacniać naszą wiarę. Dla nas, ludzi wiary, całe życie przeżywane jest z Bogiem na modlitwie – mówił w homilii ks. Grabowski.
– W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” poczuła szczególne zobowiązanie do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach. Wiemy, że już za życia Jana Pawła II miały miejsce niespodziewane uzdrowienia i łaski – podkreślają redaktorzy „Niedzieli”.
Z okazji tego jubileuszu na specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl została stworzona możliwość wpisywania się do Wielkiej Księgi Łask. W ten sposób każdy czytelnik mógł okazać wdzięczność Janowi Pawłowi II, powierzyć mu ból, który nosi w sercu, wyrazić wewnętrzną potrzebę podziękowania za łaski otrzymane za jego wstawiennictwem lub prosić o wsparcie.
Księga, która powstała z wpisów czytelników tygodnika zostanie opublikowana też w specjalnym serwisie internetowym: www.100jp2.niedziela.pl
Pierwszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela” ukazał się 4 kwietnia 1926 r. „Niedziela” była zmuszona trzykrotnie zawiesić swoją działalność: w okresie II wojny światowej (1939-45), w okresie PRL (1953-81) oraz w stanie wojennym (grudzień 1981) Szczególną rolę w dziejach „Niedzieli” odegrała również znana pisarka katolicka Zofia Kossak-Szczucka, która współredagowała pismo w 1945 r.
Po 28 latach milczenia spowodowanego decyzją komunistycznej władzy, bp Stefan Bareła w 1981 r. wznowił działalność tygodnika „Niedziela”. Pierwszy numer ukazał się 7 czerwca. Redaktorem naczelnym został ks. Ireneusz Skubiś.
W latach 90. nastąpił rozwój czasopisma, które zaczęło wydawać dodatki diecezjalne, „Moje Pismo Tęcza” dla dzieci oraz serię wydawniczą: „Biblioteka Niedzieli” (od 1993).
Dzisiaj „Niedziela” to tygodnik katolicki o zasięgu ogólnopolskim i polonijnym, to instytucja multimedialna z własnym studiem internetowym, radiowym i telewizyjnym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.