Drukuj Powrót do artykułu

Niedzielny obowiązek również w wakacje

29 czerwca 2018 | 10:09 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Diecezja Radomska

Nie ma wakacji bez Boga – przypomina biskup Henryk Tomasik. Przy okazji ordynariusz radomski podziękował wszystkim duszpasterzom, katechetom, siostrom zakonnym, czy instytucjom, za pomoc w przygotowaniu wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Bp Tomasik podkreślił, że czas wakacji, urlopu, to okazja, by spokojnie popatrzeć na świat, na wszystko co nas otacza. – To czas możliwości odkrywania wielkości Boga, kiedy patrzymy na piękno świata. Tego życzę na czas wakacji – powiedział ksiądz biskup.

Zwrócił uwagę, że kiedy my wypoczywamy, ciężko pracują inni ludzie, szczególnie rolnicy. – Dlatego warto co pewien czas pomodlić się za te osoby. Warto też każdy dzień rozpocząć od słów modlitwy: „dziękuję ci Boże, za wszystko, co mi dajesz” – mówił biskup Tomasik w audycji “Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

– Z jednej strony potrzebna jest aktywność fizyczna, ale z drugiej powinna nam towarzyszyć refleksja związana z naszym istnieniem, nad celem naszego życia, co dobrego możemy zostawić po naszym życiu – dodał ordynariusz radomski.

Biskup Tomasik powiedział również, że w znanym haśle „Nie ma wakacji bez Boga” zawarta jest myśl, że ten czas chcemy przeżyć bez Boga. – Dla chrześcijanina czymś normalnym jest pamięć o niedzielnej mszy świętej, modlitwie. Niestety, wielu ludzi w świecie żyje tak, jakby Boga nie było. Tak nie można przeżywać wakacji – podkreślił ordynariusz radomski.

Bp Tomasik podziękował wszystkim duszpasterzom, katechetom, siostrom zakonnym, czy instytucjom, które pomagają w przygotowaniu wakacyjnego wypoczynku. np. rekolekcji oazowych. – Dziękuję stowarzyszeniom i parafiom za organizację letniego wypoczynku – zakończył biskup Tomasik.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.