Drukuj Powrót do artykułu

Niepełnosprawni zbierają nakrętki, żeby pojechać do Medjugorie

30 listopada 2018 | 08:57 | r/ch | Olsztyn Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay.com

Warmińska wspólnota Wiara i Światło „Skrzaty”, gromadząca rodziny z osobami niepełnosprawnymi, zbiera nakrętki, aby uzbierać pieniądze na pielgrzymkę do Medjugorie. Do akcji włączyły się także olsztyńskie szkoły – zbieranie nakrętek nie jest trudną czynnością, więc w bardzo prosty sposób można pomóc innym spełnić marzenia – mówi Dorota Zabuska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie.

Wierni z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie planują dotrzeć do Medjugorie dwudziestopięcioosobową ekipą we wrześniu przyszłego roku. Koszt takiego wyjazdu to ok. 2 tys. zł za osobę. Dlatego zbiórka będzie trwała przynajmniej do końca roku szkolnego. Aktualna liczba pozyskanych na ten cel nakrętek przekroczyła już 8 ton.

To nie pierwsza taka inicjatywa. – Kilka lat temu wspólnota właśnie dzięki zbiórce nakrętek była w Rzymie i miała audiencję u papieża Franciszka – zaznaczył opiekun „Skrzatów” ks. Piotr Sofij MS.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.