Drukuj Powrót do artykułu

Niezwykła wystawa o Antonio Gaudim podczas ŚDM

11 stycznia 2019 | 23:17 | azr (KAI) | Panama City Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. bih-x.info

“Gaudi, syn Maryi” – to tytuł niezwykłej wystawy, którą będą mogli oglądać uczestnicy i gospodarze 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zostanie ona zlokalizowana w panamskim Biomuzeum, w którym na co dzień można oglądać zbiory poświęcone panamskiemu systemowi – drugiemu najbardziej zróżnicowanemu na świecie.

Wystawa zatytułowana “Gaudi, syn Maryi” będzie otwarta dla zwiedzających od 21 stycznia do 7 lutego. Poświęcona będzie postaci i dziełom sługi Bożego Antoniego Gaudiego, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1992 r. Przygotowanie wystawy organizowana jest pod patronatem Papieskiej Rady Kultury i Bazyliki Najświętszej Rodziny w Barcelonie, której projektantem był Gaudi.

Składająca się z 6 części wystawa, opowiada o życiu i rozwoju twórczości artysty, którego cechowało szczególne nabożeństwo do Matki Bożej. Na ekspozycji nie zabraknie też elementów zaczerpniętych z mediów społecznościowych i nowych technologii.

Także w czasie Światowych Dni Młodzieży w stolicy Panamy zagości wystawa przedstawiająca replikę fresków Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła. 34 reprodukcje, składające się na całą ekspozycję będzie można oglądać na Starym Mieście (Casco Viejo) do 28 lutego.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy i Kostaryki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.