Drukuj Powrót do artykułu

Noc na Taborze. Akcja ewangelizacja młodzieży

21 kwietnia 2018 | 12:14 | tn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ

Rzeszów: W nocy z 20 na 21 kwietnia już po raz czwarty odbyła się akcja ewangelizacja dla młodzieży „Noc na Taborze”. W spotkaniu pod hasłem „Wyzwoleni w Duchu Świętym” uczestniczyło 200 uczniów gimnazjów i liceów. Specjalnym gościem wieczoru był zespół „Wyrwani z Niewoli”.

„Noc na Taborze” to koncert, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, sakrament pokuty, praca w grupach, Eucharystia i dyskoteka w Domu Diecezjalnym Tabor. Zabawa i ewangelizacja rozpoczęły się jeszcze w czasie drogi do Domu Diecezjalnego Tabor specjalnie wynajętymi autobusami MPK.

Pierwszym punktem spotkania był dwugodzinny koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli”. Grupę tworzą związani z Białymstokiem Jacek Zajkowski oraz Piotr Zalewski. Obaj muzycy mają za sobą trudne doświadczenia: uzależnienia, problemy w szkole, myśli samobójcze. Artyści od kilku lat jeżdżą po całej Polsce grając koncerty, ewangelizując i dając świadectwo nawrócenia.

Po koncercie i przerwie na posiłek młodzież wysłuchała konferencji ks. Mateusza Mądro – wikariusza parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie. Ksiądz Mądro przedstawił temat „Grzech – wyzwolenie w Duchu Świętym”. W nawiązaniu do biblijnej symboliki kamieni pokazał rolę Ducha Świętego w wyzwoleniu z panowania złego ducha.

W dalszej części wieczoru uczniowie podzieli się na kilkadziesiąt małych grup. Specjalnie przygotowani animatorzy przeprowadzili spotkania biblijne w oparciu o fragment 8 rozdziału Listu św. Pawła do Rzymian oraz fragment 8 rozdziału Ewangelii wg św. Jana.
Pół godziny przed północą rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji była okazja do spowiedzi. Na penitentów czekało dziesięciu księży.

O godz. 1.15 rozpoczęła się Eucharystia. Mszy św. przewodniczył ks. Daniel Drozd – dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor. W homilii ks. Drozd nawiązał do słów św. Piotra skierowanych do Jezusa Chrystusa: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”.

Po Mszy św. uczestnicy „Nocy na Taborze” przez dwie godziny bawili się na dyskotece w sali gimnastycznej.
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem.
Organizatorami „Nocy na Taborze” była ekipa Festiwalu Wiary 2018: Tomasz Stępień, Magdalena Stępień, Piotr Hołowienko oraz ks. Daniel Drozd.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.