Drukuj Powrót do artykułu

Nowa ewangelizacja w sieci czyli nowa odsłona portalu Stacja7.pl

28 września 2015 | 15:10 | jp, am / mz Ⓒ Ⓟ

Od 28 września w sieci można oglądać portal Stacja7.pl w nowej odsłonie. – Tu jest miejsce na indywidualność. Myślę, że ludzie szukają rzetelnej informacji, opinii z różnych stron, po to, by mogli wyrobić sobie własny pogląd, a nie ślepo wierzyć, w to, co ktoś próbuje narzucić. Taką właśnie możliwość daje Stacja7 – mówi Aneta Liberacka, dyrektor i redaktor naczelna portalu.

“Internet to sztuka wyboru” – powiedział bp Grzegorz Ryś, w przygotowanym specjalnie na otwarcie nowej Stacji7 filmie (poniżej).

Nie chcieliśmy dokonywać rewolucji, jeśli chodzi o design – mówi Dominik Kołodziej, Project Manager odpowiedzialny za nową odsłonę portalu. – Zachowaliśmy wszystko to, co pozytywnie nas wyróżniało i staraliśmy się usunąć wszelkie niedogodności. Chcieliśmy sprostać wymogom stawianym portalom horyzontalnym, a więc umożliwić prezentację większej ilości materiałów, ale bez strat dla dotychczasowej lekkości i przejrzystości formy. Wielu ekspertów chwaliło nas zwłaszcza za multimedialność. W nowej odsłonie próbujemy jeszcze lepiej zaprezentować filmy i stworzyć nowe możliwości promocji.

Stacja7.pl to ponad sześciuset autorów, w tym biskupi, znani duszpasterze, blogerzy a przede wszystkim młodzi ludzie, ważne tematy, głośne projekty multimedialne, między innymi takie, jak internetowe rekolekcje adwentowe “Wilki dwa” prowadzone przez o. Adama Szustaka OP i Roberta “Litzę” Friedricha czy “Adventure” z udziałem kard. Kazimierza Nycza, Maleo, Marka Zając, Marka i Małgorzaty Nowickich i s. Judyty Pudełko PDDM, biblistki. Tak dynamicznie działała Stacja7.pl w ostatnich trzech latach.

W poniedziałek, 28 września, portal wystartował nowym tematem. Tym razem czytelnik może zapoznać się z komunikacją w sieci. Czy Kościół potrafi korzystać z dobrodziejstw Internetu? W temat wprowadzają bp Grzegorz Ryś w rozmowie z Anetą Liberacką. Ks. Przemysław Śliwiński w rozmowie z Marcinem Makowskim mówi z kolei, że „Jezus nie byłby ciągle online” a Marek Zając przekonuje, że Ewangelia jest najlepszym podręcznikiem komunikacji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.