Nowe ubezpieczenia podróżne dla księży, zakonników i misjonarzy
02 sierpnia 2021 | 08:59 | TUW PZUW | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, biskup Jerzy Mazur, mówi o nich „najpiękniejsza twarz Kościoła”. Polscy misjonarze sprawują posługę na pięciu kontynentach i w około stu krajach, nie bacząc na niebezpieczeństwa. Z myślą o nich, a także o osobach duchownych i konsekrowanych, które wizytują misje albo w każdym innym celu wyjeżdżają za granicę, TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadza ubezpieczenia podróżne.
– Dbamy o tych, którzy powierzają nam swoje bezpieczeństwo. Odkąd w ramach TUW PZUW powołaliśmy Związek Wzajemności Członkowskiej św. Antoniego, przystąpiło do niego ponad sto kościelnych instytucji. Są wśród nich diecezje, zakony, a także Konferencja Episkopatu Polski. Zależy nam, żeby rozwijać ofertę tak, by odpowiadała ich potrzebom i oczekiwaniom – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
TUW PZUW od lat ubezpiecza majątek Kościoła, oferuje też polisy OC i ubezpieczenia zdrowotne. – Osoby duchowne i konsekrowane szczególnie doceniają wagę ubezpieczeń. Ich świadomość, odpowiedzialność i determinacja, by unikać ryzyka, jest większa niż przeciętna – mówi dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW Katarzyna Jezierska-Stencel.
Dlatego właśnie TUW PZUW uzupełnia swoją ofertę o ubezpieczenie TUW Podróż. – Polisa działa trochę tak, jak przedpłacona karta na zakupy w sieci handlowej. Instytucja kościelna, diecezja albo prowincja zakonna, wykupuje określoną liczbę tzw. osobodni, np. 200. Dzięki temu może korzystać z ochrony ubezpieczeniowej przez najbliższy rok. Zgłaszając każdy wyjazd, pomniejsza limit „osobodni”. Jeśli go nie wykorzysta, otrzyma z powrotem proporcjonalną część wpłaconej składki. Jeśli zaś przekroczy limit, to nie straci ochrony ubezpieczeniowej. Będzie jedynie musiała dopłacić na koniec roku do 10 zł za dzień od osoby – tłumaczy członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.
W razie nagłej choroby lub wypadku ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów, m.in. wizyt lekarskich, badań, zabiegów oraz pobytu i leczenia w szpitalu, w tym operacji, a także transportu do szpitala lub placówki medycznej za granicą. Obejmuje także leczenie stomatologiczne w przypadku ostrych stanów zapalnych i bólu.
Ważnym elementem polisy jest wszechstronna pomoc w przypadku problemów podczas podróży – prawna i ze strony tłumacza, możliwość sfinansowania zakwaterowania na czas rekonwalescencji za granicą albo wcześniejszego powrotu do domu, dosłania z domu niezbędnych rzeczy, a nawet wizyty bliskiej osoby. TUW PZUW oferuje także pomoc przy kontynuacji leczenia bądź rehabilitacji już po powrocie do kraju. Przedmiotem ubezpieczenia jest ponadto odpowiedzialność cywilna i bagaż ubezpieczonego, a także następstwa nieszczęśliwego wypadku.
TUW PZUW jest częścią Grupy PZU. Jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych działa non-profit. Angażuje się społecznie, wspierając projekty służące bezpieczeństwu i ochronie zdrowia, a także inicjatywy na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego. Jednym z nich jest budowa Centrum Ekumenicznego św. Jana Pawła II we Lwowie, w którym mają być organizowane spotkania religijne i wydarzenia edukacyjne.
Więcej na tuwpzuw.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.