Drukuj Powrót do artykułu

Nowy dyrektor L’Osservatore Romano

18 grudnia 2018 | 17:03 | st (KAI) / pz | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. youtube

Ojciec Święty udzielił dotychczasowemu dyrektorowi watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano, 66-letniemu prof. Giovanniemu Marii Vianowi tytuł dyrektora emerytowanego, a jego następcą mianował o czternaście lat młodszego prof. Andreę Mondę.

Prof. Andrea Monda, pisarz i eseista, urodził się 22 marca 1966 r. w Rzymie, jest żonaty i ma syna. Ukończył prawo na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz studia religioznawcze na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Przez kilka lat pracował w Biurze Podatkowym w Rzymie.

Od 2000 roku jest wykładowcą nauk religijnych. Od około dziesięciu lat prowadzi seminaria na temat chrześcijaństwa i literatury na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy; współpracuje z działami kulturalnymi różnych gazet, w tym Avvenire; Pisze recenzje na łamach jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.