Drukuj Powrót do artykułu

Nowy szef COMECE krytykuje kraje koncentrujące się na własnej tożsamości

10.03.2018 , KAI/RV / mip, Bruksela Ⓒ ℗

Sample Fot. JCH-OP / COMECE

Na narastające w Europie antagonizmy wskazał nowy przewodniczący Komisji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE), abp Jean-Claude Hollerich z Luksemburga. Ostro skrytykował kraje, które koncentrują się na własnej tożsamości. Zapowiedział, że będzie bronił otwarcia Unii na migrantów i uchodźców.

„Przede wszystkim trzeba zaprowadzi jedność między biskupami. Oznacza to, że musimy się nawzajem słuchać. Trzeba zapobiec wznoszeniu nowych murów między Europą wschodnią i zachodnią, między Europą północną, bogatą, i południową, biedną. Musimy zainicjować prawdziwy dialog między biskupami” – powiedział Radiu Watykańskiemu nowy przewodniczący Komisji Episkopatów Unii Europejskiej.

Zdaniem arcybiskupa Luksemburga, dialog z Unią Europejską jest elementem misji jako Kościoła. – Jest on bardzo ważny. Kościół musi być obecny. Trzeba przede wszystkim słuchać tego, co mówią politycy. W Europie rodzą się bowiem antagonizmy. Aby sobie z nimi poradzić, niezbędne są nowe, szersze perspektywy. W ich kontekście trzeba szukać rozwiązania problemów. Potrzebujemy nowych horyzontów, które są ukierunkowane na przyszłość” – podkreślił abp Jean-Claude Hollerich.

Wersja do druku

Przeczytaj także

10 marca 2018 07:18

Papież spowiadał w bazylice św. Piotra

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.